KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ DEKANLIĞI TARAFINDAN, KATILDIKLARI ULUSAL YARIŞMALARDA ÖDÜL KAZANAN ÖĞRENCİLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ. -16.06.2022

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI tarafından ulusal yarışmalarda ödül alarak fakültemizi ve üniversitemizi güzel bir şekilde temsil eden başarılı öğrencilerine teşekkür belgesi verildi.

Müzik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Rasim Burak BAYRAM, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik ve Spor Festivali, Türkiye Geneli Ses Yarışması’ na katılarak Türkiye Birinciliği ödülünü almıştır.

Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Müzik Topluluğu tarafından düzenlenen “4. Piyano Öğrencileri Festivali” nde sergiledikleri performanslar ile başarı belgesine layık görülen Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Seda ESENLER ve üçüncü sınıf öğrencisi Hacı Bayram ZENCİR’e edindikleri başarıdan ötürü teşekkür belgesi takdim edilmiştir.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bakanlık tarafından Antalya’da düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Bölge Finalinde “Türk Müziği”, “Popüler Müzik” ve “Caz Müzik” kategorilerinden Müzik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Rasim Burak BAYRAM Türk Müziği alanında, 3. sınıf öğrencisi Eda Nur ÇOŞGUN ise Popüler Müzik alanında üçüncülük ödüllerini kazanmışlardır. Caz Müzik kategorisinde ise ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerimizden Zehra Duygu DÖLEK, Muhammed EREN, Mücahit Hüseyin GÜL, Cemal BOYBEYİ’ nin yer aldığı “Vurdum Duyarlılar” isimli grup, birincilik ödülünü alarak Ağustos ayında Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finaline katılmaya hak kazanmışlardır. Başarılarından ötürü öğrencilere teşekkür belgeleri sunulmuştur.

İzmir Korolar Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “İzmir Çok Sesli Korolar Festivali” nde “Çalgı Eşlikli Yapıt Yorumlama” da başarı ödülü ile Ulusal bir festivalde Kahramanmaraş’ı temsil eden ilk çok sesli koro olma özelliği taşıyan Müzik Bölümü üçüncü sınıf korosu “Germanicia Koro” üyelerine başarılarından ötürü teşekkür belgeleri takdim edilmiştir.

Resim Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Betül ÖZPINAR, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 1. Ulusal  Resim Yarışması’ nda sergileme ödülüne, 4. Sınıf öğrencilerinden Kader KURTGÖZ, “Fresh Ankara Çağdaş Sanat Sergisi” nde sergileme Ödülüne layık görülmüş olup, Ahmet Hakan AKKUŞ ise “Bazaart 2022 Resim Yarışması” nda finalist olmuştur.

         Öğrencilerimizi ve üzerinde emeği geçen tüm hocalarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.