KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

“Millî Mücadele” Konulu Jürili Karma Serginin Açılışı Yapıldı.-12.02.2020

Millî Mücadelemizin 100. Yılında Millî Mücadele ruhunu, vatan sevgisi ve şehitlik konularındaki farkındalığı artırmak amacıyla Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen, “Millî Mücadele” konulu ulusal jürili karma serginin açılışı 10 Şubat Pazartesi günü Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Serginin açılışı KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahimTaner OKUMUŞ, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI ile birlikte akademik, idari personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner OKUMUŞ, bu serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI, açılış konuşmasında “Millî Mücadelemizin 100.yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Sütçü İmam’ın adını taşıyan bir Üniversite olarak Millî Mücadele ruhunu yaşatmanın, gelecek nesillere aktarmanın gayreti içerisindeyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sergi de yağlıboya, akrilik, suluboya, karakalem ve farklı malzemelerden oluşan eserlere de yer verildi. Sergi 21 Şubat 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.