KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

Temel Sanat Atölyesi 1.sınıf Öğrenci Çalışmaları Sergisi-26.12.2019

23 Aralık 2019 tarihinde üniversitemizin Yemekhane Binası Fuaye alanında Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğr.Gör.Dr.Yeşim Ermiş’in hazırlamış olduğu “Temel Sanat Atölyesi 1.sınıf Öğrenci Çalışmaları Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Serginin açılışı Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI ile Fakültemiz Öğretim Elemanları ve öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Sergide yer alan 1.sınıf öğrenci çalışmalarını çok beğendiğini ifade eden Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI serginin hazırlanmasında emeği geçen hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek, resimler hakkında öğrencilerimizden bilgi aldı.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü “Temel Sanat Atölyesi 1.sınıf Öğrenci Çalışmaları Sergisi” ne öğrencilerin oluşturduğu toplam 45 (kırk beş) eserle katılım sağlanmıştır. Eserler 1.dönem boyunca işlenen temel sanat elemanları konuları olan nokta, çizgi, leke, doku konuları kapsamında karakalem tekniği ile yapılmış portre ve obje etütlerinden oluşturulan çalışmalar sanat severlerle buluştu.