KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

Karma Resim Sergisi Açılışı-28.11.2019

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

KARMA RESİM SERGİSİ AÇILIŞI

 

26 Kasım 2019 tarihinde Üniversitemizin Yemekhane Binası fuaye alanında Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin Karma Resim Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. NİYAZİ CAN, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI ile Fakültemiz Öğretim Elemanları ve öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. NİYAZİ CAN sergiden çok etkilendiğini ve serginin hazırlanmasında emeği geçen hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek, resimler hakkında öğrencilerimizden bilgi aldı.

Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğu’nun Karma resim sergisine toplam 35 (otuz beş) eserle katılımı sağlanmıştır. Eserler 16 yağlıboya, 1 karışık teknik, 5 suluboya, 1 baskı, 4 karakalem, 5 farklı teknikte yapılmıştır. Çok sayıda teknikle yapılan bu etkinlik öğrencilerimizin her teknikte ustalaştığının da bir göstergesidir.  K.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinden Hande Bilal, Şükran Kaçar, Süreyya Nur Karayılan, Makbule Yeğen, Ceylan Sevim, Bünyamin Topaktaş, Dilan Oktay, Goncagül Akgün, Ayşe Günkut, Mazlum Kil, Nagehan Reyhanlıoğlu, Zeynep Kartal, Tuba Kenger, Zeynep Erdin, Edanur İpek, FatmanurErtenlice, Erkan Kılıç, Ömer Faruk Özel,  resimleriyle katılmıştır.