KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

KAHRAMANMARAŞLI SANATÇILAR GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE BULUŞTU-05.01.2016


KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI, Kahramanmaraş’ın kültürüne ve sanatına emek ve gönül veren Kahramanmaraşlı sanatçı, şair ve yazarları Güzel Sanatlar Fakültesi’ne davet ederek kokteyl verdi. Bu büyük sanat buluşmasına, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih KILLI, Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı M. Fethi YANARDAĞ ile çok sayıda Kahramanmaraşlı sanatçı, şair ve yazar katıldı. Kahramanmaraş’ın sanatına ve kültürüne yön veren kültür, sanat ve gönül insanları, Kahramanmaraş’ta ve üniversitede ilk defa böyle geniş katılımlı bir sanat toplantısının yapıldığını, üniversitenin kapılarını kendilerine açtığını ve bundan da çok mutlu olduklarını ifade ederek, Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş DEVECİ ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI’ ya teşekkür ettiler.

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği sanatçı, şair ve yazarlar toplantıda söz alarak, sanat ve kültür adına neler yapılması gerektiği konusunda düşüncelerini ifade ettiler. Ayrıca Kahramanmaraşlı kültür ve sanat insanları, Üniversitemiz ile Güzel Sanatlar Fakültesi’nden çok büyük beklentilerinin olduğunu ve üniversitenin sanatçılarla işbirliği yaparak, kendilerine destek verilmesini arzu ettiklerini belirttiler. Bunun üzerine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI, Kahramanmaraşlı sanatçı, şair ve yazarlarının yanlarında olacaklarını, sanat ve kültür adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve kendilerini üniversitemizde görmekten çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Bu büyük sanat şöleninden sonra, üniversitemiz öğretim elemanlarının verdiği “ Türk Tasavvuf Musikisi Konseri” ile etkinlik son buldu.Resim 2

Resim 4

Resim 6

Resim 7

Resim 9

Resim 13

Resim 14

Resim 16

Resim 18

Resim 21

Resim 23

Resim 24

Resim 25

Resim 26

Resim 27

Resim 28

Resim 31

Resim 32

Resim 33

Resim 34

Resim 35

Resim 36

Resim 37

Resim 38

Resim 39

Resim 40

Resim 41

Resim 42

Resim 43