KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU KARMA RESİM SERGİSİ-28.12.2018

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR

ÖĞRENCİ TOPLULUĞU İLK KARMA RESİM SERGİSİNİ AÇTI

   Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğu  6 asil üye ve 25 üye ile 2018 yılında kuruldu.  Topluluğun danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi M. Akif KAPLAN; Başkanlığını Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Nagehan REYHANLIOĞLU ve Başkan Yardımcılığını Ertuğrul YÜCEL yapmaktadır. K.S.Ü. Güzel Sanatlar Öğrenci topluluğu İlk etkinliğini organize etmiş ve Karma Resim Sergisini 27 Aralık 2018 tarihinde Üniversitemizin Yemekhane Binası giriş katında açılışını yapmıştır. Sergiye Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğrencileri yoğun göstermiş, Müzik Bölümü Öğrencileri de Flüt ve Klasik Gitar  dinletileriyle sergiye destek vermişlerdir. 

   Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğunun Karma Resim Sergisinin açılışını yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğu’nun hayırlı olmasını dileyerek bir çok sanat ve bilimsel etkinliği gerçekleştirme temennilerinde bulundu. Bununla birlikte serginin Güzel Sanatlar Topluluğu’nun ilk faaliyeti olması münasebetiyle önemli olduğunu belirtti.

   Güzel Sanatlar Öğrenci Topluluğu’nun Karma resim sergisine toplam 35 (otuz beş) eserle katılım sağlanmıştır. Eserler 12 yağlıboya, 4 karışık teknik, 2 suluboya, 1 lavi, 3 pastel boya, 8 kuruboya, 4 karakalem, 1 mürekkepli kalem olmak üzere toplam  8 farklı teknikte yapılmıştır. Çok sayıda teknikle yapılan bu etkinlik öğrencilerimizin her teknikte ustalaştığının  da bir göstergesidir.  K.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinden Abbas Tuncer, Ayşe Kurtboğan, Ayşe Günkut,  Bünyamin Topaktaş, Ceylan Sevim, Ceylan Bingöl, Çiğdem Sarı, Edanur İpek, Ertuğrul Yücel, Goncagül Aygün, Gökhan Yıldız, Hande Bilal,  Merve Erol, Muhammed Said OK,  Mustafa Gülebenzer, Mazlum Kil, Nagehan Adalı, Oğuzhan Erol, Ömer Faruk Üzel, Öznur Konuş, Ruhat Hırçıl, Sevda Yenipınar, S. Nur Karayılan, Şükran Kaçar, Zeynep Kartal, resimleriyle katılırken; Müzik Bölümü öğrencilerinden Sunay İçten ve Rıdvan Furkan Kutlu Flüt ve Klasik Gitar ile sergiye eşlik etmişlerdir. Ayrıca Topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi M. Akif Kaplan ve Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıklarında görev yapan  Dr. Tahsin Gezgin’de etkinliğe resimleriyle katkı sağlamışlardır. Sergi 4 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar ziyaretçilere açıktır.