KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’ NDE KARMA RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ-12.12.2017

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden 4. Sınıf öğrencilerinin yağlıboya çalışmalarından oluşan Karma Resim Sergisi açılışı,Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda fakülte öğretim elemanları, öğrenciler ve sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Serginin açılış konuşmasınıGüzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI yaptı. Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI, serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretim elemanı Yrd.Doç.Dr. Mehmet Ali BÖYÜKPARMAKSIZ ile birlikte öğrencilerini kutladı ve kendilerine başarılar diledi. Ayrıca Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI, öğrencilerin bu tür eserlerinin sergilenmesinin ve onure edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Bu sergide yer alan resimlerde sanatın farklı ifade olanaklarının yer aldığı öğrencilerin kendi iç dünyalarının ön planda olduğu sosyal konular vurgulanmıştır.

Farklı resim tarzlarının örneklerinin görülebileceği ve sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi, 11-18 Aralık 2017 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya devam edecektir.