Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, ülkemizdeki üniversitelerde eğitim gören genç sanatçı adaylarını desteklemek, yeni sanat eserleri yapmaya özendirmek, sanatın daha geniş kitlelere tanıtımını ve sunumunu sağlayarak Çağdaş Türk Sanatına katkıda bulunmak amacıyla geleneksel olarak her yıl “Türkiye Üniversite Öğrencileri Arası Resim Yarışmaları” düzenlenmektedir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve Fakültemiz tarafından düzenlenen “Türkiye Üniversitelerarası 14. Resim Yarışması”na Türkiye’deki 30 Üniversiteden 119 kişi 158 eser katılmıştır.

Seçici kurul, resimleri değerlendirmek üzere 13 Mayıs 2017 tarihinde KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığında toplanmıştır. Seçici Kurul, resimlerin değerlendirme sırasında biçim-içerik dengesi-özgünlük-orjinallik-yenilik ve taklit eser olamama gibi bir sanat yapıtında olması gerekenkriterleri dikkate alarak değerlendirmeler yapmıştır.

Değerlendirme sonucunda, yarışmaya katılan 158 eserden 3 adetine “Başarı Ödülü” 3 adetine “Mansiyon Ödülü” verilmiş, toplam 67 adet eser Sergilenmeye değer görülmüş olup bazı katılımcıların birden fazla eseri Sergilenmeye değer görülmüştür. 86 adet eser ise, sergi dışı bırakılmıştır.

Fakültemiz kurulduğundan bu yana 14 defa düzenlenmiş olan yarışmalarımızda ödül alan eserlerin yer aldığı karma sergimiz Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih KILLI, Prof. Dr. İbrahim SOLAK ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet ÖZKARCI’nın katılımlarıyla KSÜ ailesinin ve bütün sanat dostlarının ziyaretine açılmıştır. Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda mesai saatleri içerisinde ziyarete açık olan sergiye bütün sanatseverleri bekliyoruz.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı